חברת הסעות בפריסה ארצית

לגור בקרוואן – מה צריך ורעיונות לשיפוץ

קרוואן הוא מבנה נייד שניתן להשיג בגדלים שונים. על מנת לגור בו באופן קבוע וגם לצורך חופשה, יש לשפץ ולעצב אותו כדי שיהיה מושלם למגורים, נעים ונוח. המאמר ייתן טיפים ורעיונות לשיפוץ הקרוואן האולטימטיבי.

 

מאיפה מתחילים?

כאשר רוכשים קרוואן מיד שנייה, מיד חושבים כיצד לשפץ אותו כדי שייראה מרשים ומרווח. הקרוואן יכול לשמש את המשפחה לטיולים או למגורי קבע בהתאם לצרכים שלהם.

ישנן משפחות רבות הרוכשות קרוואנים עבור בנם או בתם שנישאו ובכך עוזרים להם. הם פותרים את בעיית הדיור של הזוג הצעיר, ומאפשרים להם לחסוך לדירה בהמשך. בנוסף, הם מעניקים להם מרווח נשימה ושקט נפשי.

כדי שהקרוואן יהיה מתאים למחייה עבור זוג צעיר, בעיקר עם ילדים, קטנים יש לשים לב לכמה דגשים. בראש ובראשונה יש לדאוג לפחות לשתי יחידות שינה – אחת עבור הילדים ואחת עבור ההורים. אם התקציב והגודל מאפשרים גם פינת ישיבה או סלון קטן, זה נהדר. כדי לייצר פרטיות בחדרי השינה, בשירותים ובחדר הרחצה, חשוב להתקין דלתות פנים. ישנם לא מעט סוגים של דלתות והבחירה שלהן צריכה להיעשות על פי התקציב, אך לא רק. למשל, דלתות מעץ מלא כמו אורן, אלון או דובדבן, הן יקרות אך איכותיות ביותר. גם זכוכית חסינה אינה זולה, אך יש לה מראה עיצובי מרשים.

 

מה צריך כדי לשפץ קרוואן?

ישנן דלתות איכותיות המתאימות לקרוואן שאינן יקרות מדי. לדוגמה, דלתות בציפוי פורמייקה, ציפוי למינציה ופורניר. בתוך הדלתות ישנו מילוי שצריך להיות חזק ומסיבי. דלת פנים עם מילוי פלקסבורד תתאים מאוד לקרוואן, כיוון שהיא עמידה בפני שריפות ומזיקים. ציפוי פולימר בתחתית הדלת יגן עליה גם מפני רטיבות.

חוץ מדלתות הפנים, חשוב לשפץ את הקרוואן ולצבוע אותו מבפנים בצבעים עמידים וקלים לניקוי. כמו כן, השירותים יכולים להיות יחידה נפרדת או להשתלב עם חדר הרחצה, אך יש לדאוג לצינורות ניקוז תקינים. במידה ומתניידים עם הקרוואן, כמובן שיש לחבר אותו למיכל ניקוז. בחלונות מומלץ להתקין סורגים שיגנו מפני פריצות, ולעצב את הריהוט באופן פרקטי ונוח. את הריצוף ניתן להתקין מקרמיקה או מפרקט לפי טעמכם האישי. מומלץ לקחת בעל מקצוע בעל ניסיון בשיפוץ קרוואנים ולהסתייע בו.

 

כיצד משפצים ומעצבים קרוואן בזול?

על מנת שהקרוואן יהיה מרווח ומאוורר, יש להתקין בו מספר חלונות (לפחות חלון אחד בכל חדר) ולרהט אותו בחוכמה. אם הסלון הוא גם חדר השינה שלכם, רצוי לרכוש ספה נפתחת או מיטה הנשלפת מהקיר, בהתאם לגודל שלו. כדי לקבל עיצוב חמים וביתי, מומלץ להתקין וילונות בחלונות, לסדר שטיחים, להתקין אהילים בגופי התאורה, לסדר פינת ישיבה חיצונית כשמדובר בקרוואן למגורי קבע, לעצב מטבח בסגנון כפרי בהתאם לתקציב ולגודל, ולהכניס למבנה ומחוצה לו צמחייה למראה המושלם.

דלת

כמה תעלה לכם הסעה?

לקבלת הצעת מחיר מהירה
מלאו פרטים עכשיו!