הקו המהיר

חברת הסעות בפריסה ארצית

3 יתרונות לקידוח יבש

הצורך לבצע קידוחים בקרקע יכול לנבוע ממספר סיבות. לא משנה מה הסיבה שבגינה אתם נדרשים לבצע קידוח מהסוג הזה, עומדות בפניכם כמה אפשרויות כיצד לשמור על היציבות של הקרקע לאורך זמן. הקידוח עלול לערער את היציבות הזו, ולפני שבחרתם באחת האפשרויות לא תוכלו לבצע אותו. כאן נספר לכם על היתרונות שיש לקידוח יבש בשמירה על יציבות הקרקע.

 

ביצוע קידוחים

בביצוע של קידוח, האתגר הגדול ביותר איתו אנחנו צריכים להתמודד הוא איך למנוע מצב שבו הקרקע קורסת לתוך עצמה. חפירה של בור עמוק או אפילו חפירה לצורך הקמת יסודות מובילה אותנו לעמוק הקרקע, לעיתים בשיעור של עשרות מטרים, וקריסה של הקרקע לתוך עצמה עלולה להוריד את כל העבודה שלנו לטמיון. GEOTEST כאן כדי להסביר לכם איך למנוע את זה.

הִתעַמְלוּת

קידוח יבש

בקידוח יבש אנחנו קודחים את הבור פנימה, ומכניסים את כלוב הבטון או את הכלונס שאמור להחזיק את הקרקע בלי להשתמש בחומרים רטובים. הכלוב או הכלונס אמורים להחזיק את הקרקע באופן יציב מה שיאפשר לנו לבנות על גביה כרצוננו. הקידוח הזה מאפשר לנו להכניס אל בארות החדרה את הכלונסאות או את כלובי הבטון, בלי שימוש בחומרים נוספים.

 

ביצוע בסביבה מורכבת

באזורים שבהם אנחנו צריכים להתחשב בתנאי הסביבה כמו אזורים עירוניים או כאלו שעוברות בהן תשתיות מסוימות, הקידוח היבש יכול להיות פתרון נהדר. בקידוח הזה לא נוצרת פסולת כמו בקידוח רטוב, ואם מבצעים את הקידוח נכון לא אמורה להיגרם פגיעה בתשתיות. השליטה שלנו על התוצר הסופי של הקידוח גדולה יותר, ולכן הוא מתאים לביצוע גם כאשר הסביבה מדובר על סביבה קשה.

 

בור קידוח קטן יותר

בביצוע של קידוח יבש אנחנו לא צריכים להכניס אל הקרקע שום דבר מלבד הכלונס או כלוב הבטון עצמו. לאור זאת הקוטר של בור הקידוח יכול להיות קטן יותר מאשר בסוגי קידוחים אחרים. גם כאן מבחינת פגיעה במרחב הפגיעה קטנה יותר.

קידוח קטן יותר

ידידותי יותר לסביבה

ביצוע קידוחים הוא דבר שפוגע בסביבה, וכל שהקידוח עמוק יותר כך הפגיעה עלולה להיות קשה יותר. כמובן שבמקרים שבהם יש צורך בכך אין סיבה לוותר על הקידוח, אבל כל עוד זה תלוי בנו, כדאי לנסות למזער עד כמה שאפשר את הפגיעה בסביבה. לאור העובדה שבקידוח יבש אנחנו לא מחדירים חומרים נוספים לתוך הקרקע, הפגיעה שנגרמת לקרקע קטנה יותר מאשר בקידוח רטוב.

 

לסיכום

קידוח יבש נועד לאפשר לנו להחזיק את הקרקע יציבה לאחר ביצוע קידוח בלי שימוש בחומרים נוספים. בקידוח הזה אנחנו מכניסים את הכלונס או את כלוב הבטון אל הקרקע מיד לאחר הקידוח, וזה מה שישמור על הקרקע מפני קריסה. הקידוח הזה מתאים לביצוע גם בסביבה עירונית, והוא נחשב ידידותי לסביבה יותר מאשר קידוחים שבהם אנחנו מחדירים חומרים לתוך הקרקע.

קידוח יבש

מה היה לנו עד עכשיו?