הקו המהיר

חברת הסעות בפריסה ארצית

איך לבחור ספק שירות להובלה בקירור

אנחנו רואים אותן בכבישים כל הזמן.

ירקות, חלבונים ומיני דברים אחרים שמצריכים קירור נמצאים בתוכן.

רכב קירור הוא הכלי השימושי והיעיל ביותר להעברת סחורות שמצריכות אחסון מתמיד בטמפ' נמוכה.

בין אם מדובר בהקפאה או קירור חשוב מאוד לדעת איך לבחור את החברה הנכונה.

כדי להקל על הבחירה, המאמר לפניכם מרכז את הקריטריונים החשובים בבחירת שירות הובלה בקירור.

 

התאמה למוצר

אם תחפשו היטב, תבינו מהר מאוד שיש שני סוגים של הובלה בקירוב. ישנן משאיות שיש להם חדרי קירור והקפאה, כל אחת בנפרד. יש גם רכבי קירור שיש בהם תאי אחסון בקירור ותאי אחסון בהקפאה, אך מדובר בשירות יקר יותר בגלל הפונקציונליות הכפולה. כאשר אתם בוחרים צי של רכבי הובלה בקירור עלייכם לוודא שיכולות הקירור של רכבים אלו עומדת בדרישות של המוצר שלכם כך שהוא יישמור על טריות ושימור מקסימלי.

 

התאמת הטמפרטורות

כיום משאיות ורכבי הובלה בקירור מחוייבים לעמוד בסטנדרט מסויים של משרד הבריאות בכל הנוגע להובלה של פריטי צרכנות ומאכל ומוצרים תרופתיים. לרוב, חדר קירור נייד יצטארך לשמר טמפ' בטווח שבין 2 ל- 8 נעלות וחדר קירור להיות עד 15- מעלות. ההבדלים בין הובלת תרופות ותכשירים למזון הם:

  1. הובלת תרופות – על ציוד תרופתי להיות מובל בתוך רכבי קירור בטמפ' שבין 2 ל- 8 מעלות. לפני כל הובלה של ציוד תרופתי חובה לבצע כיול ווידוא תקינות ווסת הטמפרטורה של חדר הקירור הנייד.
  2. הובלה של דברי מזון – בגלל הגיוון הרב במוצרי שתייה ומאכל, על כל אחד מהם להיות מובל בטמפ' הנדרשת כחוק ובהתאמה להבחין בין הצורך בשימוש בחדר קירור או חדר הקפאה נייד.

 

אישורים ממשלתיים

כל  חברה שמספקת שירותי הובלה בקירור חייבת להחזיק לפחות 3 רישיונות הובלה וכמובן אישורים של משרד התחבורה, הרשות המקומית ואישור של בדיקת רכב חודשית. לחברת ההובלה צריך להיות קיים אישורים ותעודות רישוי של משרד הבריאות, התחבורה ואישור בדיקה מטעם קצין רכב. בנוסף על כל אלו, יש צורך באישורים נוספים בהתאם לסחורה שהם נוהגים לנייד. בלי אלו, הסיכון הוא על בוחר השירות ולא בהכרח נותן השירות.

 

מחיר סופי

כמו כל דבר בעולם העסקים, הכל מסתכם בהצעת המחיר הסופית לביצוע ההובלה. בהינתן הצעת מחיר גבוהה מטעם אחת החברות, מומלץ מאוד לעשות סקירת שוק נרחבת ולראות מה התמורה בהיבטים של אמון בחברה ומהימנות נותני השירות, בראש ובראשונה!

 

למבררים שלום

כשבוחרים חברה להובלה בקירור, הדבר החשוב ביותר הוא האישורים ומהימנות העסק. בסופו של דבר, כל עוד הרכבים עומדים בתקן, ווסתי הטמפ' תקינים ומכוילים – לא אמורה להיות לכם סיבה לדאגה. מעבר לכך, אישורי משרד התחבורה ואישור ייעודי להעברת הסחורה שלכם יהפוך את בחירת השירות מנטל להקלה.

 

מעבר ציוד

מה היה לנו עד עכשיו?